26 BRNO BIENNALE 2014

By • sty 22nd, 2014 • Category: Wydarzenia

26 Międzynarodowe Biennale w Brnie 2014

19 czerwca – 26 października 2014,
Galeria Morawska w Brnie

Międzynarodowe Biennale Grafiki Projektowej w Brnie odzwierciedla zmiany w projektowaniu graficznym i kulturze wizualnej od ponad 50 lat.

Tematem 26. edycji Biennale w Brnie jest edukacja w dziedzinie projektowania graficznego i komunikacji wizualnej.

 

Tematycznie Biennale skoncentrowane zostało wokół – dzięki szerokiej gamie wystaw, wykładów i wydarzeń towarzyszących – badaniu modeli edukacyjnych współczesnego projektowania graficznego, jak również metod i podejść poszczególnych nauczycieli i szkół. Będzie można spojrzeć na różnorodność dokonań studentów z różnych uczelnii, wpływ architektury na edukację oraz relację między teorią a praktyką.

W tej edycji wyjątkowo Międzynarodowa Wystawa, która jest tradycyjną częścią Biennale, nie będzie pokazywała prac profesjonalistów, ale skupi się na dokonaniach studentów .

Prace nauczycieli będą reprezentowane na wystawie towarzyszącej z udziałem Laureatów Grand Prix Brno Biennale: Cornel Windlin (2010) i MEVIS & Van Deursen (2012) oraz wystawę zawierającą przegląd prac czeskiego projektanta i pedagoga Rostislava Vanka .

Odbedzie się również Międzynarodowe sympozjum (20-22 czerwca), podczas którego wystąpią projektanci i teoretycy związani z edukacją .

Nowym dodatkiem do Brno Biennale będzie program OFF – otwarta przestrzeń zawierająca warsztaty, interwencje i prezentacje.

Więcej informacji >>

Poprzednia edycja >>

Oferta wyjazdu na Biennale >>

 


Comments are closed.