Design hateaway!

By • maj 6th, 2014 • Category: Aktualności

 

Design Hateway

 

Design hateaway!

Koszulki przeciwko mowie nienawiści
Konkurs na projekt graficzny

projekty w formie elektronicznej do 19 maja 2014

Jak w nietuzinkowy sposób zobrazować ideę języka / myślenia / odczuwania wolnego od nienawiści? Jak mogłaby wyglądać koszulka-przeciwko-nienawiści, którą chce się nosić na co dzień? Czy hejtowanie musi być bardziej trendy niż niehejtowanie? Pokaż nam swój pomysł i wygraj 5000 zł.

Fundacja im. Stefana Batorego oraz Fundacja Towarzystwa Dziennikarskiego Fundusz Mediów zapraszają do udziału w konkursie na projekt graficzny koszulki wyrażającej sprzeciw wobec mowy nienawiści.

Sprzeciw wobec mowy nienawiści to walka o język wolny od przejawów rasizmu, ksenofobii, antysemityzmu, nacjonalizmu, pogardy wobec członków mniejszości etnicznych i seksualnych, kobiet czy nienawiści na tle wyznaniowym. To walka o język szacunku w sferze prywatnej i publicznej.

Zwracamy się do grafików i projektantów jako twórców współczesnych symboli, ponieważ liczymy na to, że Wasza wyobraźnia połączona z wrażliwością społeczną pozwoli stworzyć obraz, który stanie się znakiem sprzeciwu wobec języka nienawiści.

Projekty oceniać będzie jury w składzie: Małgorzata GurowskaMaciej Lebiedowiczprof. Lech Majewski, Anna Plewicka-Szymczak, Jerzy Skakun.

Projekty w formacie pdf należy przesyłać na adres: konkurs@batory.org.pl do 19 maja 2014. Szczegółowe wymogi w stosunku do projektu opisane są w Regulaminie konkursu.

REGULAMIN KONKURSU I FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY >>

Konkurs odbywa się pod patronatem Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej oraz Gazety Wyborczej.

Konkurs jest realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z Funduszy EOG.

Więcej informacji o mowie nienawiści >>

Bez nienawisci

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

Leave a Reply