Galeria Silkworms

By • paź 1st, 2010 • Category: Aktualności

OTWARCIE GALERII SILKWORMS W POZNANIU!

Już w październiku otwarcie galerii SILKWORMS w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu! SILKWORMS to projekt, który chce skupiać wokół siebie otwartych, świeżych twórców: grafików, projektantów i ilustratorów, działających w materii druku. Interesuje nas zarówno perfekcyjny druk cyfrowy, jak i unikatowy, niedoskonały druk ręczny; wielotysięczny nakład i unikatowa odbitka.
Galeria SILKWORMS w WSNHiD będzie galerią nietypową – zamiast w pomieszczeniu zmieści się bowiem cała w zawieszonym na ścianie monitorze, na którym prezentowane będą prace zaproszonych twórców. Ekspozycja będzie dostępna codziennie, a co miesiąc na galeryjnym ekranie zagości inny artysta. Planujemy wystawy indywidualne oraz tematyczne – szukamy eksperymentu, nowej jakości; tego, co wykracza poza utarte schematy i jest w jakiś sposób wyjątkowe. W przyszłości planujemy otworzyć kolejne przyczółki SILKWORMS – w Polsce i za granicą.

Pierwszym gościem SILKWORMS będzie poznańskie studio MOONMADNESS – swoje prace zaprezentują Dagny Nowak i Daniel Szwed. Zapraszamy na wernisaż o godz. 19:00 w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa, ul. Kutrzeby 10 w Poznaniu oraz na afterparty od godz. 20:00 w Klubie Meskalina, Stary Rynek 6 przy Galerii Miejskiej Arsenał. Na każdego gościa czeka prezent – niespodzianka!

ZAPRASZAMY!

GALERIA POD PATRONATEM STGU!

Członków STGU zainteresowanych prezentacją w Galerii prosimy o kontakt na adres : pr@stgu.pl

Leave a Reply