STGU STUDENT

Jak zostać designerem i nie stracić duszy?

Cykl spotkań STGU dla studentów

spotkanie pierwsze: ASP Wrocław, 22 maja, godz. 10.00

_

//

Każdy student po zakończeniu nauki weźmie portfolio, dyplom i ruszy na podbój rynku projektowego. Ale znalezienie pierwszej pracy dla świeżo upieczonego dizajnera to „nieuczciwie trudny sprawdzian, który trzeba zdać mając bardzo niewiele atutów”.

STGU postanowiło wesprzeć studentów tworząc specjalny dział STGU  student, który właśnie rusza w Polskę, aby osobiście przedstawić się studentom uczelni projektowych.

Na początek gościliśmy we Wrocławiu. Wszystkie osoby uczące się na kierunkach projektowych, ciekawe tego co dla nich przygotowujemy w ramach dedykowanego im działu STGU student, zapraszamy na pierwsze otwarte spotkanie, które odbędzie się 22 maja o godzinie 10:00 w gmachu ASP im. Eugeniusza Gepperta.

Opowiemy Wam o głównej idei, jaka towarzyszyła nam podczas prac nad przygotowaniem STGU student. Dowiecie się też, czego możecie się po nim spodziewać, czego nauczyć, kogo za jego pośrednictwem poznać, gdzie się z jego pomocą zaprezentować i jak na tym skorzystać . W każdym spotkaniu będzie brał udział także gość specjalny – projektant / praktyk, który podzieli się z Wami swoim doświadczeniem – jak wkraczał na rynek projektowy, jak wygląda praca dizajnera od kuchni i co zrobić, abyzostać designerem i nie stracić duszy. Będziecie mogli pytać i szukać wspólnie odpowiedzi.

We Wrocławiu gośćmi specjalnymi spotkania będą projektanci studia Ortografika.

Ortografika to  młodzi, ale doświadczeni projektanci. Pasję projektowania łączą z wiedzą marketingową
i znajomością najnowszych trendów w świecie designu. Specjalizują się w projektach z zakresu identyfikacji wizualnej, webdesign’u i szeroko pojętej grafiki użytkowej. Partnerem STGU w prowadzeniu sekcji dla studentów jest KILO – Koło Naukowe Projektowania Graficznego działające przy ASP w Katowicach, które opowie Wam także o swojej działalności.

Współprowadzącym spotkanie będzie Łukasz Paluch / Anomalia art studio.

Partnerem spotkań jest Wydawnictwo Karakter.

DO ZOBACZENIA WE WROCŁAWIU!

termin: 22 maja, godz. 10.00 miejsce: Aula ASP im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, ul. Plac Polski 3/4 organizator: Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej, Koło Naukowe Projektowania Graficznego KILO

Leave a Reply