Poznań Design Days 2014

By • maj 9th, 2014 • Category: Aktualności

Poznań Design Days 2014

 

Poznań Design Days 2014

Poznań Design Days 2014 (PDD2014) to wydarzenie, którego Poznań potrzebował już od jakiegoś czasu. To festiwal designu dla każdego, którego przewodnim zadaniem jest edukować i integrować wokół wiodącej idei festiwalu, którą jest KOMUNIKACJA. Podmiotem organizującym jest konsorcjum powołane do życia przez Fundację Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Fundację Klaster Poznań.

Festiwal odbędzie się w dniach 30 maja – 8 czerwca 2014r. w różnych punktach na mapie miasta.

Na 10 dni Poznań stanie się platformą wymiany doświadczeń polskich i zagranicznych środowisk projektowych, w której będą prezentowani zarówno dojrzali projektanci, jak i twórcy młodego pokolenia. W programie przewidujemy liczne wystawy, prezentacje, pokazy filmów, spotkania, warsztaty i dyskusje na temat designu oraz przestrzeni publicznej, w których organizację zaangażowane będą instytucje kultury i sztuki, a także przestrzenie kreatywne funkcjonujące na terenie Poznania. Dodatkową atrakcję stanowić będzie gra miejska związana z tematyką festiwalu.

Wśród Partnerów festiwalu znaleźli się: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Galeria Miejska Arsenał, Centrum Kultury Zamek, Stacja Poznań Główny, Arena Design, Art Stations Foundation, Stary Browar, WrocloveDesign Festival, Wawa Design Festiwal, Konsorcjum Akademii Sztuk Pięknych i Uniwersytetu Artystycznego oraz wiele innych inicjatyw związanych z designem.

Projekt otrzymał dofinansowanie Urzędu Miasta Poznania (przyznane Fundacji Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu).

Patronat honorowy nad festiwalem objęli: Narodowe Centrum Kultury, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Prezydent Miasta Poznania.

Bieżące informacje na temat „Poznań Design Days 2014” >>

Fanpage festiwalowy >>

 

Leave a Reply