Resampling

By • paź 9th, 2013 • Category: Aktualności

RESAMPLING

Warsztaty sitodruku na Targach Wiedzy Graficznej 2013>>

sobota, 26 października 2013, godz. 14 – 18
Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego, Warszawa

Podczas tegorocznej edycji TWG warszawskie studio graficzne KWIACIARNIA GRAFIKI parające się również sitodrukiem przeprowadzi warsztat. Uczestnicy będą mierzyć się z tematem „resamplingu”, czyli twórczego przerobienia obrazu, do którego posłużą klisze, kalki z wcześniej sitowanych prac w Kwiaciarni. Z nich zbudujemy nowe obrazy.

Podczas warsztatu będzie można zapoznać się z całym procesem od przygotowania projektu, naświetlenia sita, po jego wydrukowanie, zobaczyć jak można szybko zbudować przenośny warsztat sita.

Każdy z uczestników otrzyma własnoręcznie zaprojektowaną jak i wydrukowaną koszulkę (przy zgłoszeniu na warsztat podajcie koniecznie rozmiar koszulki).

czas trwania warsztatu: 4h
koszt: 150 złotych
ilość miejsc ograniczona.

Brak miejsc

Cały program Targów Wiedzy Graficznej 2013, pozostałe wydarzenia

Kwiaciarnia Grafiki to prywatna inicjatywa Marty Kwiatek i Kwiatka, znanych również jako kolektyw Kwiatuchi. Kwiaciarnię określają jako biznes społecznie zaangażowany. Zapalnikiem dla tego miejsca jest ich praca zawodowa, czyli projektowanie graficzne, z którego się utrzymują, jednocześnie organizując kwiaciarniane akcje.

Kwiaciarnia Grafiki to studio graficzne, pracownia sitodruku i warsztatownia, gdzie można zobaczyć, na czym polega sitodruk, linoryt, guerilla gardening. Prowadzą warsztaty z sitodruku – również ogrodniczego. Działają od dwóch lat na warszawskim Żoliborzu, na który przyciągnęła ich nie tylko jego „zieleń”, ale również WSM-owska spółdzielczość. Starają się dzielić swoim miejscem i robić coś dla dzielnicy i mieszkańców Warszawy. Organizują wystawy, spotkania, akcje, warsztaty i wycieczki rowerowe Tour de Varsovie.

Comments are closed.